Prof. Eric Cornuel

Doświadczenie zawodowe:

Prof. Eric Cornuel przewodniczący EFMD karierę zawodową rozpoczął jako przedsiębiorca, zakładając elektrownię wodną we Francji, gdy był jeszcze studentem. Był również dyrektorem Instytutu HEC na Europę Środkowo-Wschodnią. W latach 1997-1999 pełnił funkcję dziekana KIMEP, wówczas wiodącej szkoły biznesu i ekonomii w Azji Środkowej, gdzie otrzymał tytuł profesora honorowego. Wykładał przez ponad 20 lat w różnych szkołach zarządzania w Europie i Azji, zajmując stanowiska profesora stowarzyszonego w HEC Paris i profesora na Katolickim Uniwersytecie w Louvain. Ponadto otrzymał tytuły profesora honorowego w Mirbisie i Politechnice Warszawskiej.

Kluczowe kwalifikacje Erica dotyczą strategii, międzynarodowego zarządzania i przedsiębiorczości. Regularnie współpracuje z czołowymi czasopismami menedżerskimi i światowymi mediami. Jego najnowsza książka „Business School Leadership and Crisis Exit Planning” została opublikowana przez Cambridge University Press w 2022 r., a „Leading Business Schools”, współredagowana z Rolfem Cremerem, Howardem Thomasem i Julie Davis, opublikowana przez Routledge, ukaże się w 2023.

Prof. Cornuel otrzymał kilka nagród, w tym w 2018 r. the Magnolia Award od miasta Szanghaj oraz francuski Order Narodowy „Légion d’honneur”. Otrzymał również nagrody PRME i CEIBS oraz nagrodę im. Johna Fernandesa za przedsiębiorczość w edukacji menedżerskiej oraz personality of the year award Akademii Leona Koźmińskiego.

Eric jest stypendystą w Instytucie Zarządzania Administracyjnego, Członkiem Zarządu China Europe International Business School, European Business Journal, Globally Responsible Leadership Initiative, International Journal of Business in Society, International Schools of Business Management, International Teachers Programme, HigherEd globalna platforma kariery oraz Uczelniana Rada Doradcza TOMSK. Zasiadał również w zarządach European Institute of Advanced Studies in Management oraz Association for Human Resources Management in International Organisations. Ponadto zasiada w zarządach kilku spółek.

Posiada stopień naukowy Sciences Po z IEP Paris, MBA z HEC Graduate School of Management w Paryżu oraz DEA w dziedzinie strategy and management z Paris Nanterre University, wraz z tytułem doktora strategii z HEC Paris oraz doktorat z zarządzania, napisane na międzynarodowych organizacjach z Paris Dauphine University.

Obywatelstwo:

francuskie