HEC Paris

HEC Paris

HEC Paris (École des Hautes Études Commerciales de Paris) jest jedną z najlepszych szkół biznesu we Francji, zaliczaną do grupy „Grandes Ecoles”. W 2021 roku Szkoła uplasowała się na pierwszym miejscu wg rankingu Financial Times 'European Business School’ oraz ’Executive MBA Ranking 2021′.


 

 

 

prof. Peter Todd, Dyrektor Generalny HEC Paris

„Dwadzieścia lat po powstaniu Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej jesteśmy pod ogromnym wrażeniem dokonań szkoły na wielu płaszczyznach:
rozwoju zróżnicowanej oferty studiów menedżerskich
wysokiego stopnia internacjonalizacji studiów przy doskonałym doborze grona profesorskiego z Anglii, Francji, Norwegii i Polski
silnych związków z polskimi i międzynarodowymi firmami i instytucjami finansowym
wysokiej jakości rekrutacji studentów; braterski duch stowarzyszenia absolwentów
wysokiej jakości infrastruktury, centrum komputerowego i biblioteki
wizji, zaangażowania i energii Dyrektora, wykładowców i pracowników Szkoły.
W ciągu bardzo krótkiego okresu Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej zajęła poczesne miejsce wśród czołowych europejskich szkół biznesu i osiągnęła poziom, który pozwala jej z sukcesem służyć potrzebom polskiego środowiska biznesowego. Jesteśmy dumni, że staliśmy się częścią tego unikalnego wspólnego przedsięwzięcia i planujemy w przyszłości jeszcze mocniej zacieśnić współpracę z naszą polską siostrzaną instytucją.”

 

 


Hautes Etudes Commerciales – HEC Paris

Założona w 1881 roku przez Paryską Izbę Handlową, HEC cieszy się wielką renomą ze względu na najwyższą jakość programu edukacyjnego i badawczego w zakresie zarządzania i jest uznawana za bez wątpienia wiodącą francuską „Grande Ecole” w dziedzinie wyższej edukacji w tym kierunku. Uczelnia, położona w pięknej okolicy w Jouy-en-Josas tuż pod Paryżem, może pochwalić się 1300 studentów, 100 pełnoetatowych profesorów i ponad 450 wykładowców wywodzących się zarówno grona akademickiego jak i praktyków w zakresie biznesu. HEC współpracuje z innymi wiodącymi instytucjami europejskimi w ramach CEMS (Community of European Management Schools), ma również jednostki afiliacyjne w kilku krajach Europy Środkowej i Wschodniej, Azji Południowo-Wschodniej, Afryki i w obu Amerykach.

oficjalna strona: www.hec.fr