Norwegian School of Economics

Norwegian School of Economics

Norwegian School of Economics jest najlepszą państwową szkołą handlową w Norwegii, którą ukończył, a następnie na której wykładał prof. Finn Kydland, laureat Nagrody Nobla 2004 w dziedzinie ekonomii. NHH zajmuje 39. miejsce w rankingu Financial Times 2019.


 

prof. Jan I. Haaland, Rektor NHH

„Szkoła Biznesu PW jest ważnym partnerem dla Norwegian School of Economics (NHH) od 1991 r. Nawiązanie współpracy ze Szkołą było pierwszą poważną próbą z naszej strony udziału w tworzeniu programu studiów zagranicą i przez te wszystkie lata Szkoła Biznesu stała się liderem takich programów. Pamiętam wyjazdy na spotkania w Warszawie na początku lat 90. To było coś więcej niż tylko wyjazd zagranicę. Czułem, że tworzymy coś wartościowego i jestem przekonany, że nie myliłem się. Miałem także przyjemność nauczać w ramach programu, dzięki czemu mogłem z bliska obserwować, jak dobrze jest on realizowany.

Szkoła Biznesu PW jest wyjątkowa pod wieloma względami. Wyróżnia ją wieloletnia i bliska współpraca z trzema instytucjami: HEC, LBS i NHH. Kolejnym czynnikiem jest systematyczny rozwój, od samego początku kiedy większość wykładowców pochodziła z zachodnich uczelni aż do chwili obecnej, gdzie nauczanie w wielu dyscyplinach jest realizowane przy bardzo dużym wkładzie polskich wykładowców. Trzecim ważnym czynnikiem są wspaniali studenci, których przyciąga program. I wreszcie, dowodem jakości i pozycji Szkoły jest wpływ, jaki kandydaci mają na polski biznes.

Norwegian School of Economics and Business Administration jest dumna, że może być częścią tego projektu i cieszymy się ogromnie z naszej współpracy. Sukces Szkoły Biznesu PW jest także sukcesem dla wszystkich partnerskich instytucji. Ale największym osiągnięciem jest fakt, że Szkoła ma udział w rozwoju polskiej gospodarki.”

 


Norges Handelshøyskole – NHH

NHH, założona w 1936 roku, jest największym i najbardziej prestiżowym norweskim ośrodkiem badawczym i edukacyjnym w zakresie zarządzania i administracji. Jest również jedyną instytucją w Norwegii, która oferuje pełen zakres programowy w dziedzinie administracji, zarządzania i ekonomii od podstawowych kursów wprowadzających aż po poziom doktorancki. Siedzibą uczelni jest Bergen malowniczo położone na zachodnim wybrzeżu Norwegii. Szkoła posiada około 3500 studentów dziennych, 116 pełnoetatowych profesorów, 90 asystentów naukowych i 20 adjunktów. NHH współpracuje z innymi wiodącymi instytucjami europejskimi w ramach CEMS (Community of European Management Schools). Poza swoim zaangażowaniem w działalność Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, NHH uczestniczy również w rozwoju edukacji menedżerskiej w Wilnie i Sankt Petersburgu.

oficjalna strona: www.nhh.no

 

Nagroda Nobla dla profesora NHH

Prof. Finn E. Kydland, absolwent z 1968 r. i profesor naszej partnerskiej uczelni Norwegian School of Economics, wykładający w Tepper School of Business Administration w Pittsburghu został tegorocznym laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii. Królewska Szwedzka Akademia Bauk przyznała nagrodę za „pracę opisującą w jaki sposób na cykle koniunkturalne wpływają takie czynniki jak zmiany w polityce ekonomicznej i technologii”.