Strategia ESG kluczowa dla nowoczesnych organizacji. Co na ten temat musi wiedzieć współczesny menedżer?

  Projekty ESG (Environmental, Social and Corporate Governance) są dziś nieodłączną częścią działalności biznesowej w każdej branży. Coraz częściej kontrahenci, partnerzy biznesowi, klienci, pracownicy i inwestorzy oceniają firmę, biorąc pod uwagę jej aktywności w zakresie ESG. Realizowanie projektów na rzecz środowiska naturalnego oraz inicjatywy w zakresie odpowiedzialności społecznej biznesu i ładu korporacyjnego stały się istotną częścią działalności biznesowej. (więcej…)

  MBA Smart City – poznaj nowy kierunek w naszej ofercie

  Smart City to inteligentne, nowoczesne rozwiązania dla miast, które uwzględniają potrzeby mieszkańców. Dzięki temu, że na polskim rynku studiów MBA powstał kierunek: MBA Smart City, menedżerowie i samorządowcy mogą zdobyć wiedzę niezbędną do wprowadzenia innowacyjnych strategii i technologii do przestrzeni miejskich. (więcej…)

  Przewidywanie i skuteczne planowanie – podstawowe kompetencje dobrego menedżera

  Zdaniem amerykańskiego psychologa społecznego i organizacyjnego Roberta Katza każdy dobry menedżer powinien posiąść kilka podstawowych umiejętności, które wbrew pozorom nie są związane z kompetencjami technicznymi. Związek między sukcesem projektu a efektywnością pracy wymaga harmonijnego powiązania trzech obszarów – postawy, umiejętności menedżerskich oraz wiedzy. Przyjrzyjmy się każdemu z nich. (więcej…)

  Umiejętności miękkie dla liderów i menedżerów IT – dlaczego warto je stale rozwijać?

  Umiejętności miękkie, czyli cechy osobiste i zdolności interpersonalne, odgrywają kluczową rolę niemal w każdej branży, także IT. Ważne jest, aby liderzy i menedżerowie oprócz zdolności technicznych mieli również bardzo dobrze rozwinięte kompetencje miękkie, takie jak komunikację, pracę zespołową, krytyczne myślenie oraz elastyczne podejście.  (więcej…)

  Jak AI wpłynie na pracę nowoczesnych menedżerów?

  Sztuczna inteligencja wywołała ogromne zamieszanie prawie w każdym aspekcie naszego życia. Szczególnie głośnym echem AI odbiła się na rynku pracy. I choć rozwój technologii uprościł proces wytwarzania, a także zwiększył wydajność produkcji, to jednak coraz więcej słychać negatywnych głosów odnośnie co do jej „szkodliwej” działalności. Otóż wiele osób obawia się redukcji etatów i likwidacji części zawodów, które mogą zostać zastąpione przez inteligentne maszyny. (więcej…)

  Analiza ryzyka w obszarze cyberbezpieczeństwa – jakie jest jej znaczenie?

  Cyberbezpieczeństwo to jeden z najważniejszych obszarów zarządzania w nowoczesnych organizacjach. W dobie cyfrowej transformacji i rozwoju chmury obliczeniowej, incydenty w obszarze cyberbezpieczeństwa są coraz częstsze, a zagrożenia są coraz bardziej złożone. Technologia to jednak nie wszystko. Istotną część zarządzania ryzykiem stanowią również aspekty tj. komunikacja wewnątrz organizacji, świadomość zagrożeń i kultura bezpieczeństwa. (więcej…)