Zanim przyjmiesz stanowisko menadżera… Jakie kompetencje są niezbędne?

  Praca w charakterze menedżera jest marzeniem wielu osób. Stanowisko to wiąże się z prestiżem, nowymi wyzwaniami, możliwością ciągłego rozwoju. Nie jest jednak łatwo poprowadzić ścieżkę kariery w taki sposób, aby osiągnąć zamierzony cel. Co może zniechęcać do pracy na tym stanowisku? (więcej…)

  Jakie wyzwania czekają na menadżerów projektów? Jak sobie z nimi poradzić?

  Każdy menadżer projektów musi ciągle analizować podejmowane decyzje, przewidywać sytuacje, które mogą wpłynąć na brak powodzenia projektu oraz wdrażać rozwiązania, które w dłuższej przyniosą oczekiwane rezultaty. (więcej…)

  Marketing dzieła – na czym polega?

  Zarządzanie w branży kreatywnej jest bardzo wymagające. Dlaczego? Ponieważ wymaga nie tylko wiedzy z zakresu tradycyjnego marketingu, ale i rozbudowanej wyobraźni, wielu pomysłów oraz nieszablonowego podejścia. Design i biznes dziś są ze sobą ściśle powiązane, dlatego kierunek studiów podyplomowych, jakim jest Total Design Management, może być dla Ciebie bardzo pomocny. (więcej…)

  Sztuczna inteligencja jako innowacyjne rozwiązanie w Twojej firmie

  Sztuczna inteligencja w niedalekiej przyszłości z pewnością stanie się jedną z najważniejszych technologii. Już teraz potrafi zastąpić ludzki umysł za pomocą komputera, który odbiera dane, przetwarzając i reagując na określone zadania. W jaki sposób sztuczna inteligencja może usprawnić procesy w firmie?

  (więcej…)

  Promowanie marki w sieci – jakie znaczenie ma obecność Twojej marki w internecie?

  XXI wiek zmusza właścicieli firm do korzystania z narzędzi marketingu internetowego. Samo założenie strony internetowej i profilu w mediach społecznościowych nie gwarantuje skutecznej metody pozyskiwania nowych odbiorców. Aby marka mogła zaistnieć na rynku, należy wdrożyć szereg działań prowadzących do optymalizacji i pozycjonowania strony internetowej, stworzenia ciekawego contentu w social mediach, a także wykorzystania narzędzi, jakie oferuje digital marketing.

  (więcej…)

  Twój start up – jak studia MBA przygotują Cię do nowych wyzwań?

  Stojąc przed decyzją dotyczącą rozpoczęcia własnego biznesu, często nasuwają się pytania: czy zaryzykować? Jak przygotować się do nowych wyzwań? Choć jest to proces długotrwały, a niekiedy bardzo trudny, każdy sukces przynosi wyjątkową satysfakcję.

  (więcej…)