Rola personal development w Executive MBA

  Executive MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej to renomowane studia podyplomowe kształcące kadrę menedżerską. Jako studia międzynarodowe, których program realizowany jest w języku angielskim, Executive MBA czerpie wzorce edukacyjne z doświadczeń szkół założycielskich oraz uczelni partnerskich. Stąd w ramach zajęć teoretycznych i praktycznych ogromną wagę przywiązuje się do rozwoju osobistego słuchaczy. Stanowi on fundament programu Executive MBA. (więcej…)

  Współpraca międzynarodowa i możliwości networkingu – zyskaj nowe perspektywy już w czasie studiów!

  Studia Executive MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej to wyjątkowa okazja, aby już w trakcie nauki nawiązać cenne międzynarodowe kontakty i zyskać nowe perspektywy zawodowe. Program prowadzony w języku angielskim posiada akredytację EFMD i jest przeznaczony dla wyższej i średniej kadry menedżerskiej. Dzięki szerokiej gamie zajęć zagranicznych oraz możliwościom networkingu, uczestnicy programu zyskują wiedzę teoretyczną, ale również praktyczne doświadczenie w międzynarodowym środowisku biznesowym. (więcej…)

  Technologie 4.0 w nowoczesnych firmach przemysłowych – kilka uwag dla początkujących menedżerów

  Technologie 4.0 otwierają nowe możliwości dla firm, które pragną rozwijać się z duchem czasu. Każdy lider biznesowy czy menedżer powinien je zrozumieć, by zapewnić swojej organizacji innowacyjność, ale przede wszystkim efektywność i konkurencyjność. Przyjrzyjmy się najważniejszym technologiom 4.0, które rewolucjonizują nowoczesny przemysł. Dowiedz się, jak można je wykorzystać do optymalizacji procesów produkcyjnych i biznesowych. (więcej…)

  Cybersecurity – podstawowe narzędzie obrony przeciwko nieuczciwym działaniom konkurencji. Rola menedżera

  Współczesny świat zmienia się bardzo szybko, a wraz z postępującą cyfryzacją wzrasta znaczenie cyberbezpieczeństwa, również w kontekście ochrony przed nieuczciwą konkurencją. Rolą menedżera jest zapewnienie maksymalnej ochrony przed zagrożeniami, reagowanie na ewentualne ataki oraz regularne szkolenie pracowników. Żeby mógł dobrze wywiązywać się z tych zadań, powinien być w pełni świadomy wyzwań, jakie stoją przed firmą i umieć w praktyce wykorzystać wiedzę dotyczącą zagrożeń w sieci. (więcej…)

  Leadership Versatility Model – co powinien wiedzieć menedżer o budowaniu swojego autorytetu i relacjach z zespołem?

  Leadership Versatility Model to innowacyjny Model Przywództwa Wszechstronnego, który pozwala menedżerom na określenie własnego profilu przywództwa. W całości system ten korzysta z kilku wariantów zachowań, którymi może operować lider. Zastosowanie tego modelu może się znacząco przyczynić do wzrostu świadomości przywódczej, ułatwiając dążenie do maksymalizacji skuteczności działań oraz poprawiając relacje z zespołem. (więcej…)

  Ocena opłacalności inwestycji w OZE – co powinna uwzględniać?

  W obliczu wyzwań związanych z zmianami klimatycznymi oraz rosnącym zapotrzebowaniem na energię, inwestycje w odnawialne źródła energii (OZE) stają się coraz bardziej atrakcyjne dla firm i instytucji na całym świecie. Jednakże, aby osiągnąć sukces w tym obszarze, menedżerowie muszą posiadać umiejętność skutecznej oceny opłacalności takich inwestycji. W niniejszym artykule omówimy dlaczego ocena opłacalności inwestycji w OZE jest kluczową umiejętnością każdego menedżera oraz jak można ją doskonalić. (więcej…)