Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej rozpoczyna nabór na studia MBA Kaizen Industry 4.0

Rozpoczęła się rekrutacja na kolejną edycję studiów MBA Kaizen Industry 4.0 w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Program, tworzony wspólnie z Kaizen Institute Poland oraz Instytutem Industry 4.0, jest skierowany do osób zajmujących się wdrażaniem nowoczesnych systemów zarządzania i rozwiązań mających na celu usprawnienie produkcji.

Studia MBA Kaizen Studiów mają na celu przekazanie praktycznej, specjalistycznej wiedzy z obszarów zarządzania nowoczesnym przedsiębiorstwem produkcyjnym, działającym na rynkach globalnych. Składają się z dwóch części: ogólnomenedżerskiej oraz specjalizacyjnej.

Nowe technologie w systemach produkcyjnych

Tematyka pierwszej z nich koncentruje się wokół zagadnień związanych z mikro- i makroekonomią, nowymi technologiami, finansami i rachunkowością zarządczą, zarządzaniem strategicznym i operacyjnym, marketingiem, a także zarządzaniem zasobami
ludzkimi. Część specjalizacyjna dotyczy praktycznych aspektów wdrażania założeń Industry 4.0 oraz Kaizen, World Class Manufacturing oraz technologii stosowanych w Industry 4.0, takich jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, blockchain oraz wirtualna i rozszerzona rzeczywistość. Studia wprowadzają również w temat ewolucji Industry 5.0. – COVID-19 przyspieszył cyfryzację naszej pracy. Wiele przedsiębiorstw kupuje chętniej rozwiązania cyfrowe a nie pracę ludzką (operacyjną, menadżerską, ekspercką). To może być kontynuacja informatyzacji chaosu. Tak się dzieje, gdy cyfryzację wdraża się bez odpowiedniego przygotowania firmy. Uwagę na fakt obecności człowieka zwraca pojawienie się ewolucji Industry 5.0. To w odróżnieniu od rewolucji Industry 4.0 ewolucja, która kładzie nacisk na transformację fabryk w inteligentne obiekty, skupiając się na powrocie ludzkich rąk i umysłów do struktur przemysłowych. Powinno to spowodować dążenie przemysłu i działań ludzi w kierunku ekonomii „zero waste” – tłumaczy prof. Mariusz Bednarek, koordynator akademicki programu MBA Kaizen Industry 4.0 i wiceprezes instytutu Industry 4.0.

Nauczanie poprzez praktykę

W trakcie zajęć uczestnicy mogą uczyć się także poprzez praktykę. Część spotkań odbywa się w przedsiębiorstwach produkcyjnych, co daje możliwość sprawdzenia, jak czołowi przedstawiciele branży stosują najlepsze rynkowe praktyki i wdrażają strategie Kaizen, WCM oraz Lean. Zajęcia praktyczne to także szansa na uzupełnienie swojej wiedzy o doświadczenie, zdobyte podczas ćwiczeń i symulacji w rzeczywistym środowisku pracy. Rekrutacja na studia MBA Kaizen Industry 4.0 potrwa do końca czerwca. Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie internetowej Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej.