Jacek Pastuszka

Dyrektor Programowy, ex – Executive Vice President, Head of Western Europe, Carlsberg.

Doświadczenie zawodowe:

Praktyk zarzadzania, z ponad 30-letnim doświadczeniem w dużych międzynarodowych organizacjach. Przez ostatnie sześć lat był wiceprezesem zarządu Grupy Carlsberg, odpowiadając kolejno za regiony Europy Wschodniej i Zachodniej. Przez ponad polowe kariery zawodowej pełnił funkcje Dyrektora Generalnego; w czterech dużych firmach, w trzech krajach i dwóch branżach. Był pierwszym Polakiem na stanowisku prezesa czołowych firm konsumenckich w Norwegii (Ringnes) i w Rosji (Baltika). Mieszkał i pracował w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Rosji, Danii i Polsce.

Karierę zawodową rozpoczął na początku lat 90-tych w Polsce, w dziale sprzedaży firmy Procter & Gamble, a po kilku latach dołączył do zespołów klienckich odpowiadających za relacje z sieciami Walmart (w USA) i Tesco (w Wielkiej Brytanii). Na początku kolejnej dekady został szefem sprzedaży firmy Danone w Polsce i krajach bałtyckich, a następnie był prezesem Amplico AIG Life i Carlsberg Polska.

Na początku 2022 roku zakończył działalność operacyjną, wrócił do kraju i aktywnie dzieli się swoimi doświadczeniami jako mentor, doradca, członek rad nadzorczych i wykładowca MBA.

Obywatelstwo:

polskie