Grzegorz Osiecki

Doświadczenie zawodowe:

Dziennikarz i publicysta w mediach elektronicznych i prasie. Prowadzący zajęcia na SWPS
Absolwent wydziału historycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych Innowacyjna gospodarka na wydziale nauk ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Dziennikarz i publicysta Dziennika Gazety Prawnej specjalizujący się w tematyce politycznej, ekonomicznej w tym finansów publicznych, ubezpieczeń społecznych i polityki społecznej.
Autor około 2700 artykułów, wywiadów, opinii, analiz i innych materiałów dziennikarskich. Prowadzący warsztaty z dziennikarstwa prasowego na SWPS.
Laureat Grand Press Economy w 2019 roku (za „dociekliwość i drążenie zmian w finansach publicznych i systemie emerytalnym, a także za to, że w zrozumiały sposób potrafi pokazać skutki zmian w prawie, wyważyć racje, nie poddając się narracji żadnej opcji politycznej”).
Nominowany do Grand Press w kategorii news w 2018. Karierę w mediach zaczynał w latach dziewięćdziesiątych w radiowej „Trójce” jako reporter audycji „Zapraszamy do Trójki” a potem także wydawca serwisów i audycji „To był dzień”. Od 1998 był reporterem, później wydawcą serwisu i szefem działu krajowego Informacyjnej Agencji Radiowej w Polskim Radio. W latach 2006-2007 pracował jako reporter i wydawca telewizyjnej Panoramy w TVP 2 oraz wydawca programu „Kwadrans po ósmej”. W tym czasie był też wykładowcą w Akademii Telewizyjnej TVP. Od 2008 r. był w „Dzienniku Polska-Europa-Świat” dziennikarzem działu politycznego. Po połączeniu w 2009 roku „Dziennika” (Ringier Axel Springer Polska) z „Gazetą Prawną” (Infor PL) pozostał w nowo utworzonym „Dzienniku Gazecie Prawnej” zajmując się tematyką polityczno-gospodarczo-społeczną (jego publikacje dotyczą m.in. budżetu, polityki gospodarczej oraz ubezpieczeń społecznych). W 2011 awansował w DGP na szefa działu „życie gospodarcze-kraj”. W 2019 został w ramach DGP zastępcą kierownika działu Ekonomia i Społeczeństwo. Prowadził audycje radiowe w PR 24 oraz Radiu dla Ciebie.

Social media: Twitter @grzegorzosiecki

Obywatelstwo:

polskie