Program studiów

Wszystkie trzy moduły programu studiów – „Career Advisory w organizacji”, „Wirtualny wizerunek: CV i LinkedIn” oraz „Poruszanie się po rynku pracy” – stanowią pełnoprawne zaplecze dla rozwijania kariery zawodowej i osobistego rozwoju, oferując kompleksowe szkolenie w tych obszarach:

Moduł I: Career Advisory w organizacji

Career Advisory w organizacji skupia się na innowacyjnych i wyspecjalizowanych aspektach rozwoju kariery w kontekście struktur organizacyjnych. Program wykorzystuje najnowsze trendy i sprawdzoną Metodologię Pracy Konsultanta Kariery, łącząc teorię z praktyką, aby dostarczyć kompleksowych narzędzi i testów, pomagając pracownikom/klientom identyfikować i weryfikować ich zawodowe cele. Wykorzystując „real-life case studies”, pokazujemy, że wiodące organizacje, którym pomogliśmy wdrożyć Career Center, nie tylko wspierają rozwój zawodowy pracowników, ale także znacząco zwiększają ich zaangażowanie i satysfakcję z pracy.

Przedmioty:

• Metodologia Pracy Konsultanta Kariery: Podstawy doradztwa zawodowego, w tym etyka zawodowa, diagnozowanie potrzeb klientów i budowanie trwałych relacji
  • Narzędzia i testy w identyfikacji oraz weryfikacji celu zawodowego: Praktyczne wykorzystanie narzędzi i testów (m.in. Hogan, Gallup, FRIS, DISC) w procesie identyfikacji oraz weryfikacji celów zawodowych
  • Identyfikacja i definicja celu ścieżki kariery w praktyce: Rozwijanie konkretnych umiejętności i narzędzi potrzebnych do definiowania spójnych i osiągalnych celów kariery
  • „Candidate Positioning” – zdefiniowanie unikalnych cech klienta na rynku: Przygotowanie do wspierania klientów w osiąganiu sukcesu zawodowego poprzez wyróżnienie unikalnych cech.
  • Ocena celu kariery w kontekście realiów i dynamiki rynku: Diagnozowanie niezbędnych kroków i rekomendowanie strategii działania dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów.
  • Usługi wewnątrz organizacji, w tym outplacement: Wspieranie klientów w sytuacjach związanych ze zmianami zawodowymi i utratą pracy.

Moduł II: Wirtualny wizerunek: CV i LinkedIn

Wirtualny wizerunek: CV i LinkedIn przygotowuje uczestników do skutecznego poszukiwania pracy i budowania kariery poprzez naukę tworzenia efektywnego CV, wykorzystanie platformy LinkedIn w procesie szukania pracy oraz budowanie pozytywnego wizerunku online. Dzięki temu modułowi studenci zdobędą umiejętności niezbędne do atrakcyjnej prezentacji siebie przed pracodawcami i rozwijania swojej kariery zawodowej.

Przedmioty:

• Przygotowanie skutecznego CV, w tym pod ATS: Tworzenie efektywnego CV, które wyróżni się w oczach pracodawców, uwzględniając optymalizację pod systemy ATS
  • Wykorzystanie LinkedIn w procesie szukania pracy: Optymalizacja profilu pod algorytm LinkedIna (słowa kluczowe i umiejętności) oraz „człowieka” (rekruterów i decydentów)
  • Wizerunek w sieci: Budowanie marki osobistej i wizerunku online poprzez strategie personal brandingu i profesjonalne profile na Social Mediach

Moduł III: Poruszanie się po rynku pracy

Poruszanie się po rynku pracy koncentruje się na przygotowaniu uczestników do skutecznego działania w dynamicznym środowisku zawodowym. Obejmuje on szereg kluczowych zagadnień i umiejętności, niezbędnych zarówno dla Konsultantów Kariery, doradców zawodowych i coachów, jak i dla profesjonalistów, którzy chcą świadomie budować swój wizerunek w sieci oraz śledzić trendy na rynku pracy.

Przedmioty:

• Kanały poszukiwania pracy, w tym networking, headhunterzy, aplikacja bezpośrednia: Wykorzystanie nowoczesnych kanałów poszukiwania pracy oraz do planowania strategii zgodnych z celami klienta
  • Personal Branding: Poznanie kluczowych aspektów personal brandingu i jego wpływu na ścieżkę zawodową
  • Przygotowanie do różnych rodzajów rozmów kwalifikacyjnych: Kompleksowe przygotowanie do różnorodnych rodzajów rozmów kwalifikacyjnych, zarówno online, jak i offline
  • Wsparcie w zmianie branży / zawodu: Zapewnienie wsparcia klienta w procesie zmiany branży lub zawodu, umożliwiającego płynne dostosowanie się do nowego otoczenia
  • Trendy na rynku pracy i zadbanie o własny rozwój: Podkreślenie znaczenia śledzenia trendów na rynku pracy oraz ciągłego rozwoju osobistego
  • Zarządzanie pracą z klientem / definicja wachlarza oferty: Skuteczne zarządzanie procesem poszukiwania pracy klienta i definiowanie wachlarza oferowanych usług

Każdy z tych modułów zapewnia godziny inspirujących i interaktywnych spotkań, które wzbogacają uczestników o kluczową wiedzę i umiejętności niezbędne do dynamicznego wsparcia klientów w różnych etapach ich kariery zawodowej.

ELASTYCZNA ŚCIEŻKA

Ukończenie kursów Career Advisory w organizacji, CV & LinkedIn, a także Poruszanie się po rynku pracy prowadzi do uzyskania dyplomu studiów podyplomowych Doradztwo Kariery w Praktyce. Dla osób decydujących się na realizację całości studiów cena wynosi 9900 PLN 8400 PLN.

DORADZTWO KARIERY W PRAKTYCE

Zapisz się na wybrane moduły lub zrealizuj cały program studiów Doradztwo Kariery w Praktyce!

Rekrutacja trwa!

>>>APLIKUJ TERAZ!

Aplikuj teraz

Język wykładowy: polski

Tryb zajęć: zdalny

Początek zajęć: 16 listopada 2024

Godziny zajęć:
soboty: 9:00 – 16:30
niedziele 9:00 – 16:30

Sesje wykładowe: 1-2/msc

>>>zobacz terminy zjazdów

contact- ikonka

doradztwokariery.biznes@pw.edu.pl

Masz pytania merytoryczne? Skontaktuj się z nami!

Anna Mady (zastępca kierownika studiów)

Anna.Mady@CareerAngels.eu