Rekrutacja to nie tylko przyjmowanie nowych osób w szeregi organizacji, ale też umiejętność mądrej selekcji oraz wiedza na temat budowania zespołu zgodnie z jego potrzebami. Zawodowi rekruterzy stoją dziś przed szeregiem wyzwań, takich jak skuteczne przyciąganie najbardziej utalentowanych pracowników, efektywne wykorzystanie technologii, a także promowanie różnorodności pracowników. Obecnie, gdy niemal wszystkie branże zostają zdominowane przez technologię sztucznej inteligencji (AI), podążanie za trendami oraz rozwiązywanie świeżych problemów staje się kluczowe – w tym właśnie niezawodny okazuje się program Doradztwo Kariery w Praktyce Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej!
Współcześni rekruterzy to osoby o jasno określonych kompetencjach, których zadaniem jest budowanie sprawnego i skutecznego zespołu firm. Ktoś, kto w dzisiejszym świecie zawodowo zajmuje się wybieraniem pracowników, musi mierzyć się z wieloma trudnościami. Jedną z nich jest bez wątpienia ogromna konkurencyjność rynku pracy – wyłowienie najlepszych kandydatów, zanim zrobi to ktoś inny, często wymaga doskonałego refleksu, umiejętności dokładnego przeanalizowania profilu kandydata. To właśnie na rekruterów spada obowiązek uatrakcyjnienia oferty pracy, tak, by otrzymać odpowiednią pulę zainteresowanych, wśród których znajdą się najlepsi sojusznicy rozwoju firmy.
Warto pamiętać, że obecny świat jest szturmem zdobywany przez technologię AI. Jedną z jej głównych zalet w procesach rekrutacji jest bez wątpienia zdolność do szybkiego przeglądania wysyłanych zgłoszeń. Jest to oszczędność czasu i wkładanej pracy, jednak warto pamiętać, że żaden algorytm jeszcze przez długi czas nie zastąpi pracy specjalisty. Dlatego zawodowy rekruter powinien dobrze wiedzieć, jakie są mocne i słabe strony sztucznej inteligencji, aby maksymalnie wykorzystać jej potencjał i osiągnąć najlepszy efekt każdej rekrutacji. Aby mogło się tak stać, należy stale rozwijać swoje kompetencje – program Doradztwo Kariery w Praktyce Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej tworzony jest z myślą o owocnej współpracy z nowoczesnymi technologiami.
Doradztwo Kariery w Praktyce funkcjonuje w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej jako roczne studia podyplomowe. Program realizowany jest online w trybie weekendowym, stanowiąc doskonałą opcję dla osób, które szukają wartościowego i dającego efekty rozwoju bez konieczności rezygnowania z innych swoich zobowiązań. Projekt jest współtworzony przez Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz Career Angels, dzięki którym każdy, kto szuka rozwoju na rynku pracy, zdobędzie dostęp do rzetelnej wiedzy, a także otrzyma możliwość kontaktu z najlepszymi specjalistami branży HR.
Doradztwo Kariery w Praktyce to program, który powstał i stale rozwija się zgodnie z potrzebami aktywnych uczestników rynku pracy. Są to więc:
Decydując się na rozwój w kierunku rekrutacji i poruszania się po rynku pracy, dzięki programowi Doradztwo Kariery w Praktyce otrzymujesz dostęp do trzech modułów. Każdy uczestnik projektu ma możliwość zrealizowania wszystkich trzech lub jednego wybranego – w zależności od potrzeb.
Dostępne moduły:
Doradztwo Kariery w Praktyce Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej to propozycja dla każdego, kto szuka rozwoju, a być może nawet całkowitej zmiany w swoim dotychczasowym życiu zawodowym. W tym projekcie stawiamy na użyteczność wiedzy, praktyczne umiejętności, a także poruszanie się w dynamicznie rozwijającym się świecie. Chcemy, aby z naszą pomocą rozwój rynku pracy mógł następować szybciej i o wiele skuteczniej!