Farmakoterapia stanowi podstawową metodę terapeutyczną już nie tylko w medycynie. Obecnie rola farmaceuty nie kojarzy się już tylko z dystrybucją leków w aptekach – ścieżka rozwoju zawodowego jest dziś zdecydowanie szersza.
Jak podaje raport firmy doradczej KPMG i instytutu badawczego PMR, na przestrzeni ostatnich pięciu lat Polski rynek farmaceutyczny odnotował dynamiczny rozwój. Mimo niekorzystnych tendencji rynkowych wykazał się dużą odpornością. Globalny kryzys finansowy również nie wpłynął na wyniki branży. Co więcej, firmy farmaceutyczne spodziewają się dalszego wzrostu rynku. Firmy farmaceutyczne ciągle deklarują wprowadzanie nowych leków i suplementów na rynek, inwestycje w rozwój pracowników i nowe technologie.
Dynamiczny rozwój rynku farmaceutycznego sprawia, że zapotrzebowanie na rynku pracy ciągle wzrasta. To dobra wiadomość dla wszystkich absolwentów studiów farmaceutycznych, którzy chcą rozpocząć karierę zawodową lub zmienić wykonywany zawód. Warto wzmocnić swoje kompetencje i pozycję na rynku pracy poprzez studia podyplomowe dla farmaceutów. Pomagają one zdobyć odpowiednie kwalifikacje, umożliwiają poznanie całego mechanizmu przemysłu medycznego nie tylko w warunkach krajowych, ale też globalnych. Studia uczą m.in. nowoczesnego podejścia do sprzedaży w przemyśle medycznym, uczą jak negocjować najlepsze warunki, jak efektywnie zarządzać firmą farmaceutyczną. Pomagają również zrozumieć specyfikę marketingu farmaceutycznego. W czasie studiów dowiesz się m.in., jak ważny jest mechanizm skutecznej komunikacji, również w mediach społecznościowych.