Rafał Pierzchlewicz

Doświadczenie zawodowe:

Ponad 15 letnie doświadczenie w działach finansowych firmy Ford Motor Company, w Polsce jako Dyrektor Finansowy, oraz w europejskich centralach firmy w Niemczech i Anglii. W Polsce odpowiedzialny między innymi za sprzedaż aut marki Ford i za politykę cenową w latach 1999 i 2000. W Niemczech nadzorował finanse i marketing w ramach projektu wdrożeniowego samochodu elektrycznego produkcji norweskiej, TH!NKcity.

W Anglii, w latach 1995 – 1996 uczestniczył w pracach zespołu projektowego samochodu marki Ford Focus, który stał się samochodem roku w Europie (1999) i w Stanach Zjednoczonych (2000). Następnie od roku 2003 zajmował się strategicznymi projektami dotyczącymi zakupów zakładów produkcyjnych i pozyskiwaniem zewnętrznych partnerów do wspólnych inwestycji.

Po powrocie do Polski objął stanowisko Dyrektora ds. Zarządzania Ryzykiem Operacyjnym w ING Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. (obecnie Nationale Nederlanden TUNŻ S.A.). Od blisko 6 lat odpowiada za inwestycje Towarzystwa na rynkach kapitałowych oraz nadzoruje zespół specjalistów w 7 krajach wschodniej i centralnej europy.

Obywatelstwo:

polskie