Milena Kruszewska

 

Propagatorka medycyny opartej na faktach. W codziennym cyklu #WHCNews na Facebooku dokonuje subiektywnego przeglądu branżowych newsów, punktując przy tym błędy – najczęściej komunikacyjne – polityków, instytucji czy dziennikarzy podejmujących tematy związane z ochroną zdrowia. Jako prezes Fundacji Watch Health Care zintegrowała środowisko pacjenckie, eksperckie i dziennikarskie akcją „Stop Celebrytyzacji Pseudonauki”. Uporczywie zwraca uwagę na jakość komunikacji – począwszy od jej poprawności językowej i estetyki.

Przygodę z tworzeniem treści rozpoczęła w Przekroju i TVN. Z pracy w mediach zrezygnowała dla biura prasowego Naczelnej Izby Lekarskiej. Po sześciu latach przeszła do Ministerstwa Zdrowia, w którym przez ponad dwa lata była rzecznikiem prasowym i dyrektorem Biura Prasy i Promocji. Następnie założyła własną działalność – w Evidence-based PR z jednej strony audytuje, opracowuje i wdraża strategie komunikacyjne dla firm farmaceutycznych i podmiotów leczniczych, a z drugiej strony praktykuje ghostwriting dla polityków i ekspertów związanych z ochroną zdrowia.

Z wykształcenia jest socjologiem ze specjalizacją komunikacyjną. Ukończyła Public Policy and Administration w Collegium Civitas oraz Edytorstwo w Polskiej Akademii Nauk.