Nowoczesne rozwiązania pozyskiwania energii przestają być tematem niszowym. Z roku na rok ich popularność wzrasta, decyduje się na nie coraz więcej ludzi. Panele słoneczne czy wiatraki spotkać można już nie tylko przy dużych i średnich przedsiębiorstwach, ale również w przydomowych ogródkach.
Jak podaje Instytut Energetyki Odnawialnej, zainteresowanie nowoczesnymi metodami wzrasta nawet o 200% w skali rocznej. Co więcej, prognozy nie przewidują spadku zainteresowania w ciągu najbliższych kilku lat. Dlaczego? Powodów jest wiele, główny to aspekt ekonomiczny. Inwestycja nie tylko zwróci się w ciągu kilku lat, ale po pewnym czasie zacznie zarabiać. Po drugie, to liczne programy rekompensujące część kosztów zakupu przydomowej elektrowni wiatrowej lub instalacji fotowoltaicznej, a także niskoprocentowe pożyczki.
Rosnąca popularność odnawialnych źródeł energii, a także większa świadomość i trend na „eko” zwiększa zapotrzebowanie na nowe kadry i kompetencje. Energetyka Odnawialna dla Biznesu to kierunek, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom polskiego rynku. W sposób praktyczny nauczy, jak rozpoznawać potrzeby konsumentów i ich uwarunkowania ekonomiczne. W ramach zajęć na bieżąco przekazywane są najnowsze informacje, analizy i wyniki monitoringu wdrażania w Polsce dyrektywy o OZE (RED II) i dyrektywy o rynku energii elektrycznej (wpływ na rynek OZE). Studia podyplomowe w Warszawie skierowane są głównie do inwestorów i developerów działających w obszarze energetyki rozproszonej, menadżerów, dostawców technologii, jak również przedstawicieli banków, którzy zajmują się pozyskiwaniem środków na projekty.
Rozwój w obszarze realizacji i planowania inwestycji w energetyce odnawialnej pozwoli lepiej poznać potrzeby rynku redukcji kosztów energii. Zapotrzebowanie kard w tym potężnym sektorze wciąż rośnie. Najbardziej cenione są osoby stale poszerzające swoje kompetencje, a dyplom ukończenia Szkoły Biznesu cieszy się dużym uznaniem wśród pracodawców.