• Strona Glówna
  • Dlaczego warto zapisać się na studia MBA w 2023 roku?

Dlaczego warto zapisać się na studia MBA w 2023 roku?

MBA są najpopularniejszymi studiami dla kadry menedżerskiej. Wyróżniają się elastycznością, pełnym dopasowaniem do dynamiki zmieniających się rynków, a także możliwością zapoznania się z innowacyjnymi technologiami nieustannie wspomagającymi działania biznesowe.

 Przedstawiamy najważniejsze powody, dlaczego warto zapisać się na studia MBA w 2023 roku. Zadbaj o swój samorozwój i zostań najlepszym menedżerem.

1.Praktyczne umiejętności na pierwszym miejscu

Program studiów MBA realizowany przez Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej stawia na dostarczaniu praktycznej wiedzy oraz umiejętności. Jest on stale modyfikowany, udoskonalany i dopasowywany do aktualnych trendów biznesowych. Kierunek daje menedżerom szansę zdobycia kluczowych kompetencji m.in. skuteczne zarządzanie zasobami ludzkimi, umiejętność zarządzania kryzysowego czy przeprowadzania analiz finansowych.

Studenci studiów MBA uczą się od najlepszych praktyków biznesu, którzy mają na swoim koncie szereg sukcesów, ale również imponujące doświadczenie dydaktyczne.

2. Prosta droga do awansu

Kończąc studia MBA automatycznie podnosisz swoje kwalifikacje, a tym samym stajesz się cennym wsparciem dla pracodawcy. Prestiżowy kierunek doceniają korporacje na całym świecie, wiedzą, że ich ukończenie jest trudne i możliwe jedynie dla wybitnych absolwentów. Z całą pewnością zrobisz wrażenie na pracodawcach z najwyższego szczebla.

Uzyskując dyplom MBA, potwierdzasz rozległą wiedzę z zakresu nowoczesnego zarządzania, korzystania z najlepszych technik menedżerskich, a także radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, które mogą dotknąć każde przedsiębiorstwo. Absolwenci MBA są bardzo atrakcyjni na rynku pracy, nie mają problemu ze znalezieniem zatrudnienia, jak i awansowaniem na wyższe szczeble w dotychczasowym miejscu pracy.

Program studiów menedżerskich skutecznie pomaga budować karierę zawodową i bez większych problemów odnaleźć się na stanowisku wyższego szczebla.

3. Kariera międzynarodowa jest przed Tobą

Studia MBA, jak już wspomnieliśmy powyżej, imponują pracodawcom nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej. Masz szansę znaleźć zatrudnienie w najlepszych korporacjach z siedzibami w europejskich stolicach. Dyplom MBA jest przepustką do pracy w prężnie rozwijających się dużych spółkach.

W związku z tym, że w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej wiele zajęć prowadzonych jest wyłącznie w języku angielskim, daje to dużą szansę na podszlifowanie języka branżowego, uzyskanie pełnej swobody w wypowiadaniu się na najważniejsze tematy.

4. Szansa na zdobycie cennych kontaktów biznesowych

Studenci kierunków MBA znakomicie odnajdują się w świecie biznesu. Już mają na swoim koncie duże doświadczenie zawodowe, mogą pochwalić się licznymi sukcesami i skutecznymi działaniami poprawiającymi kondycję przedsiębiorstw. Dalej doszkalając się, mają szansę nawiązać nowe relacje biznesowe, niezwykle wartościowe z punktu widzenia kariery zawodowej.

Dla każdego menedżera bardzo ważne jest dołączenie do rozległej sieci specjalistów, pozyskanie wartościowych partnerów biznesowych, a także nawiązanie kontaktów z przedsiębiorcami działającymi w różnych branżach. Wielu absolwentów studiów MBA kończy je z wieloma ofertami pracy, mogą przebierać w propozycjach i samodzielnie decydować, w jakim kierunku rozwinie się ich kariera.

5. Wysokie zarobki

Kończąc studia MBA można liczyć na nieporównywalnie wyższe zarobki niż do tej pory. Absolwenci posiadają rozległą wiedzę i cenne umiejętności, mogą pochwalić się najlepszymi kompetencjami menedżerskimi. Szybko i prężnie rozwijają swoją karierę zawodową, dlatego mogą liczyć na satysfakcjonujące wynagrodzenie.

Program studiów MBA jest w taki sposób skonstruowany, aby absolwenci posiadali aktualną wiedzę na temat zarządzania finansami, skutecznego inwestowania, generowania wysokich dochodów oraz prowadzenia wielopoziomowego biznesu. To sprawia, że pracodawca jest w stanie zapłacić każde pieniądze, aby w swoich szeregach mieć tak wykwalifikowanego menedżera.

Przedsiębiorstwa, które chcą dynamicznie rozwijać się muszą zatrudniać najlepszych z najlepszych. Wyłącznie mogą odnieść sukces zatrudniając absolwentów studiów MBA.

Studia MBA w 2023 roku – dlaczego warto? Podsumowanie

Struktura studiów MBA obejmuje praktyczną wiedzę oraz umiejętności niezbędne w pracy każdego menedżera wysokiego szczebla. Studenci uczestniczą przy realizacji zawansowanych projektów, uczą się od rekinów biznesu i fantastycznych, doświadczonych dydaktyków.

Absolwent MBA może otrzymać propozycję odbycia stażu w międzynarodowej korporacji, albo konkretną ofertę pracy. Tak często zdarza się w przypadku menedżerów kończących Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Studia MBA są doskonałym rozwiązaniem dla ambitnych, pracowitych menedżerów, którzy chcą podnosić swoje kompetencje, zarabiać naprawdę duże pieniądze i pracować dla najlepszych korporacji na całym świecie.