Aleksander Grzeszczak

Doświadczenie zawodowe:

Aleksander Grzeszczak był w ciągu ostatnich 10 lat doradcą wykonawczym Value Discovery Partners (VDP), funduszu inwestycyjnego kapitału prywatnego koncentrującego się na rynkach wschodzących, zwłaszcza w Europie Południowo-Wschodniej. Prof. Grzeszczak wykonał szereg przejęć w regionie i jest obecnie odpowiedzialny za restrukturyzację przedsiębiorstw działających, wykonywanie biznes planów, pozyskiwanie i sprzedaż aktywów. Jest on również jednym z założycieli Chronograph Finance Ltd., firmy doradztwa finansów przedsiębiorstwa, kapitału prywatnego i wykupu firm.

Poza branżą PE Aleksander Grzeszczak jest członkiem wydziału finansów w Judge Business School na Uniwersytecie Cambridge. Przed VDP, Aleksander Grzeszczak był wiceprezesem w grupie Telecom bankowości inwestycyjnej Salomon Smith Barney (obecnie Citigroup Corporate & Investment Bank), gdzie spędził 5 lat, najpierw w biurze w Nowym Jorku, a potem w Londynie. W tej roli, przeprowadził szereg transakcji doradczych, M & A, kapitałowych i finansowania dłużnego dla klientów amerykańskich i europejskich SSB.

Jest absolwentem Columbia Business School, gdzie uzyskał stopień MBA/MIA (finanse). Posiada również tytuł magistra inżyniera Telekomunikacji i Elektroniki.

Zobacz wypowiedź wykładowcy

Obywatelstwo:

polskie, kanadyjskie