• Strona Glówna
  • Zarządzanie w farmacji – 3 powody, dla których warto podjąć studia podyplomowe w tym kierunku

Zarządzanie w farmacji – 3 powody, dla których warto podjąć studia podyplomowe w tym kierunku

Programy farmaceutyczne na polskich uczelniach gwarantują rozwój zawodowy i zdobywanie umiejętności w tej niełatwej branży. Realizując studia podyplomowe dla farmaceutów oferowane  przez Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej, możesz nadać swojej karierze nowego tempa.

1.Poznasz mechanizmy funkcjonowania przemysłu medycznego

Celem kształcenia na kierunkach podyplomowych związanych z zarządzaniem w farmacji jest zdobywanie wiedzy i nabywanie konkretnych, praktycznych umiejętności umożliwiających zwiększanie możliwości rynkowych przedsiębiorstwa farmaceutycznego. Zajęcia prowadzone są z praktykami i teoretykami, dzięki czemu zdobywasz nową wiedzę i konkretne umiejętności.

Poznając polski i zagraniczny rynek farmaceutyczny, ich specyfikę i problemy, zdobywasz wiedzę o nowych zasadach bezpiecznego zarządzania firmą w Polsce i Europie. Pozyskujesz umiejętności planowania i realizowania celów mogących przyczynić się do rozwoju Twojej firmy.

2.Sprzedaż i marketing farmaceutyczny będziesz mieć w małym palcu

Specyfika działalności na obecnych rynkach wymaga znajomości mediów społecznościowych oraz nowoczesnego marketingu internetowego. Te zagadnienia są bardzo ważne w branży farmaceutycznej, która poprzez nowe kanały komunikacyjne może zdobywać klientów i prezentować im innowacyjne leki. Skuteczna komunikacja jest więc niezbędna, aby rozwijać się na tak konkurencyjnym rynku.

Ukończenie studiów w zakresie zarządzania w farmacji pozwala na świadome kierowanie przekazów do klientów, którzy faktycznie będą chcieli skorzystać z Twoich usług. Z łatwością wybierzesz grupę docelową, do której kierowany będzie przekaz przynoszący bardzo wiele korzyści.

3. Zaczniesz efektywnie zarządzać firmą farmaceutyczną

Zarządzanie w farmacji to kierunek, na którym zdobędziesz szereg praktycznych i teoretycznych umiejętności niezbędnych w prowadzeniu świetnie prosperującej firmy farmaceutycznej. Poznasz metody motywacyjne, podstawy negocjacji, jak i technologie, które ułatwią Ci osiągnięcie sukcesu.