Wykład Inspiracyjny: Navigating Artificial Intelligence ethics: from implications to mitigation strategies – Camilla Sorrentino | 23.05.2024, godz.17:00

23 maja o godzinie 17:00 odbędzie się kolejny wykład inspiracyjny (online) w języku angielskim.  Tym razem spotkamy się z Camillą Sorrentino – badaczką w Szkole Zarządzania Politecnino di Milano, która poprowadzi wykład pt. „Navigating Artificial Intelligence ethics: from implications to mitigation strategies“.

>>ZAREJESTRUJ SIĘ NA WYKŁAD ONLINE

Camilla Sorrentino – Absolwentka ekonomii i nauk społecznych na Uniwersytecie Bocconi. Badaczka w Szkole Zarządzania Politecnico di Milano, gdzie współpracuję z Obserwatorium ds. Sztucznej Inteligencji i Cloud Transformation, badając wpływ technologii cyfrowych na włoski krajobraz biznesowy i społeczny.

O wykładzie:

Sztuczna inteligencja to jedna z najbardziej obiecujących technologii cyfrowych, jednak rosną obawy dotyczące etycznych konsekwencji, jakie nieuregulowane wykorzystanie systemów AI może mieć dla dobrostanu społeczeństwa. Aby odpowiedzieć na te obawy, wiele europejskich i międzynarodowych agencji bada możliwe kwestie etyczne związane z wykorzystaniem AI, publikując propozycje regulacji i wytycznych mających zapewnić jej godziwe i odpowiedzialne wykorzystanie, czyniąc to prawnie wiążącym obowiązkiem dla firm do ich przestrzegania. Jakie są ryzyka, które należy uwzględnić podczas tworzenia i używania systemów AI? Co firmy mogą zrobić, aby je zminimalizować?