Jak przygotować się do transformacji cyfrowej w firmie?

  Dynamicznie zmieniający się świat wymusza na przedsiębiorcach wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań, które odpowiadają na potrzeby rynku. Pandemia i wiążące się z nią restrykcje brutalnie zweryfikowały rynek, wskazując najpoważniejsze braki przedsiębiorstw. Jednym udało się wyjść obronną ręką, inne z kolei były zmuszone do zakończenia działalności. (więcej…)

  Energetyka odnawialna w Polsce – jakie są główne wyzwania dla przedsiębiorców?

  Energetyka odnawialna to jeden z najbardziej gorących tematów w przestrzeni publicznej w ostatnich latach. Rozwój technologii związanych z OZE z pewnością będzie miał wpływ na każdego z nas, dla wielu jedynie w życiu prywatnym, dla niektórych jednak również na polu zawodowym. (więcej…)

  Opracowywanie strategii ESG – nowe wyzwanie dla menedżerów

  Firmy znajdują się pod rosnącą presją, aby stosować ESG w swoich strategiach biznesowych. ESG obejmuje zaangażowanie organizacji w zrównoważony rozwój, dbałość o środowisko oraz odpowiedzialność społeczną i etyczne zarządzanie. Poniżej omówimy kroki, które firmy mogą podjąć, aby stworzyć strategię ESG zgodną z ich przekonaniami i celami. Przyjrzymy się również zaletom stosowania tej strategii, takim jak lepsze relacje z klientami, wyższe długoterminowe wyniki finansowe i wzmocnienie znaczenia marki na rynku. (więcej…)

  Pewność siebie i jej znaczenie dla menedżera – jak zadbać o zbudowanie autorytetu jeśli jesteś na początku swej drogi?

  Zadania menedżera wiążą się z przynoszącym korzyści, umiejętnym zarządzaniem zespołem. Imponująca wiedza, doświadczenie i bogate CV to jednak nie wszystko. Osoba na tym stanowisku powinna dbać o budowanie autorytetu, asertywności, a także swojego wizerunku. Niezbędne mogą okazać się tu również zdolności przywódcze czy umiejętność prowadzenia rozmowy w taki sposób, aby zmotywować, wyznaczyć cele i egzekwować zadania, bez wprowadzania zbędnego napięcia i stresu w miejscu pracy. Jak przygotować się do roli menedżera? Czy istnieją sposoby na efektywne budowanie autorytetu i pewności siebie na początku swojej drogi? Sprawdźmy. (więcej…)

  Wykorzystanie AI w większości organizacji jest nieuchronne – dlaczego warto jak najszybciej wdrożyć rozwiązania AI?

  Jeszcze do niedawna wykorzystanie AI w biznesie brzmiało jak pomysł rodem z science fiction – dzisiaj to rzeczywistość. Przedsiębiorcy, którzy pragną pozostać konkurencyjni w swoich branżach, powinni być otwarci na nowe rozwiązania, chcieć je poznawać i się uczyć. Osoby, które dzisiaj wykorzystają potencjał tkwiący w nowych trendach, mogą w ten sposób zbudować przewagę dla swoich organizacji na lata. W jaki sposób jednak mądrze korzystać z narzędzi opartych na sztucznej inteligencji? (więcej…)

  Jesteś odpowiedzialna/y za redukcję kosztów energii w Twojej firmie? Jakie kompetencje będą Ci potrzebne?

  Jako osoba odpowiedzialna za redukcję kosztów energii w firmie, stajesz przed dużym wyzwaniem. Zrozumienie roli, jaką pełnisz, i posiadanie niezbędnych kompetencji mogą być kluczowe dla osiągnięcia sukcesu w tej dziedzinie. Aby odpowiednio przygotować się do zadania, musisz poznać kilka umiejętności, które będą pomocne przy planowaniu i realizowaniu nowych projektów. (więcej…)