Piotr Rówiński

Doświadczenie zawodowe:

Piotr Rówiński zarządza zespołami ESG oraz Governance, Risk and Compliance w PwC w Polsce. Jest liderem regionalnego Carbon Footprint Center of Excellence. Posiada bogate doświadczenie w obszarze ESG obejmujące między innymi: prowadzenie projektów zaangażowania interesariuszy, przygotowanie strategii ESG, raportów zrównoważonego rozwoju oraz projektowanie i optymalizację procesów mających na celu zbieranie i analizę danych ESG, niezbędnych dla celów raportowania zarządczego i niefinansowego.

Piotr posiada ponad 20-letnie doświadczenie w ocenie systemów kontroli wewnętrznej oraz badaniu sprawozdań finansowych, a także atestacji danych niefinansowych w oparciu o Standard ISAE 3000.

Prowadził szereg projektów dla firm z sektora energetycznego i retail w zakresie zarządzania interesariuszami i tematami istotnymi.

Piotr był również członkiem jury konkursu Zielona Firma Roku organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych (PSIK) w 2020 roku oraz jest członkiem Rady Programowej Zielonego Indeksu. Od wielu lat zaangażowany w Forum Rad Nadzorczych – program stworzony wspólnie z GPW i Stowarzyszeniem Emitentów Giełdowych dedykowany członkom rad nadzorczych spółek notowanych na GPW.

Obywatelstwo:

polskie