Paweł Lipkowski

Doświadczenie zawodowe:

Paweł Lipkowski jest specjalistą w obszarze finansów przedsiębiorstwa, venture capital oraz bankowości. Pasjonat start-up’ów, zafascynowany sposobem, w jaki technologia zmienia świat. Obecnie odpowiedzialny za finanse i operacje w Sunfish Partners, niemiecko-polskim funduszu venture capital inwestującym w polskie spółki z sektora deep-tech na najwcześniejszym etapie rozwoju.
Wcześniejsze doświadczenie: dyrektor inwestycyjny w funduszu RBL_VC (Alior Bank), menedżer inwestycyjny w programie PFR Starter, skierowanym do funduszy venture capital. Jako menedżer inwestycyjny w Santander Corporate Finance doradzał międzynarodowym i polskim klientom, koncentrując się na instytucjach finansowych i firmach TMT, wcześniej zdobywał warsztat w zakresie corporate finance w EY. Praktyczna wiedza na temat rynków kapitałowych (w tym fuzje i przejęcia, IPO / SPO, venture capital), jak również wycen przedsiębiorstwa i projektów due diligence.
Absolwent Wydziału Finansów i Bankowości Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, z pomyślnie zdanymi egzaminami ACCA.
Pasjonat biegania i podróży, ze smykałką do fotografii. Zwycięzca Nagrody dla Najlepszego Wykładowcy MBA FinTech (2019, 2021).

Obywatelstwo:

polskie