Odstawieni na boczny tor. Dlaczego pracodawcy niechętnie zatrudniają pracowników w wieku 50+?

Istnieje wiele powodów, dla których pracodawcy mają kłopot z zatrudnianiem starszych osób. Z jednej strony wynika to z obowiązujących przepisów prawa pracy, z drugiej nie oszukujmy się: zarządzanie „homogenicznymi” zespołami jest łatwiejsze. Poza tym u menedżerów i przedsiębiorców pokutuje głęboko zakorzenione przeświadczenie, że zgodność i jednomyślność mają większą wartość niż różnorodność i „inność” – zwraca uwagę Anna Radzikowska, Executive Coach i wykładowczyni w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

>> przeczytaj artykuł

Anna Radzikowska