Mariusz Bryke

Doświadczenie zawodowe:

Dyrektor Zarządzający Kaizen Institute Poland. Inżynier, praktyk i entuzjasta filozofii ciągłego doskonalenia. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu i koordynacji projektów doradczych w obszarze Zarządzania Jakością i Kaizen. Inicjator i organizator merytoryczny Europejskiego Kongresu Kaizen. Członek Rady Programowej szeregu Studiów Podyplomowych i MBA w obszarze Kaizen. Występuje na konferencjach, autor kilkudziesięciu publikacji w pismach specjalistycznych i naukowych w Polsce i na świecie, recenzuje literaturę z obszaru zarządzania. Konsultant merytoryczny przekładów wielu publikacji obcojęzycznych w Polsce z obszaru zarządzania.

Doktorant Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej, absolwent Studiów Doktoranckich Wydziału Budowy Maszyn i Zarządzania Politechniki Poznańskiej, absolwent Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej oraz Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Wrocławskiej.

Członek Komitetu Honorowego Dolnośląskiej Nagrody Jakości, Ekspert Polskiej i Dolnośląskiej Nagrody Jakości, Auditor Certyfikujący ISO, EAC 28, Auditor Systemów Zarządzania Jakością QMA-TÜV Akademie Bawaria, Niemcy, Pełnomocnik Zarządu ds. Systemów Zarządzania Jakością QMB-TÜV Akademie Bawaria, Niemcy, Ekspert Systemów Zarządzania Jakością QMF-TÜV Akademie Bawaria, Niemcy.

Doradca w obszarze zarządzania przedsiębiorstwami w gospodarce wolnorynkowej Deutsche Gesellschaft fur Technische Zusammenarbeit GmbH w Eschborn, Niemcy, Agendy Rządu Niemieckiego oraz Krajowej Izby Gospodarczej. W ramach współpracy z GTZ wraz z zespołami konsultantów z Niemiec zajmował się doradztwem przy prywatyzacji szeregu przedsiębiorstw w Polsce tuż po wejściu naszego kraju na drogę gospodarki wolnorynkowej.

Członek Zarządu firmy konsultingowej PROFES, były Pełnomocnik Zarządu, Dyrektor Techniczny oraz kierownik zespołu budów eksportowych w Niemczech w MOSTOSTAL EXPORT S.A. oraz BUDOKOR Warszawa S.A. oraz kierownik budów w Przedsiębiorstwie Budowlanym Przemysłu Węglowego S.A. w Katowicach.

Obywatelstwo:

polskie