Edward Stanoch

Doświadczenie zawodowe:

Przedsiębiorca, konsultant biznesowy. Posiada blisko 23-letnie doświadczenie w obszarze doradztwa strategicznego i HR zdobyte w firmach: Bossard Consultants, Gemini Consulting, Cap Gemini. Przez 15 lat związany był z Hewitt Associates, później Aon Hewitt, gdzie w roku 2005 objął rolę Dyrektora Zarządzającego i członka zarządu odpowiedzialnego za rozwój rynku polskiego, przeprowadzając z sukcesem transformację firmy, w tym siedmiokrotne zwiększenie wielkości obrotów i poprawę rentowności firmy, między innymi dzięki wprowadzeniu na polski rynek badania zaangażowania pracowników „Najlepsi Pracodawcy”. Przez ostatnie 4 lata, już jako Partner w Aon Hewitt rozwijał Europejską Praktykę Talent, kierując zespołem doradczym i analitycznym w UK, Niemczech i Europie Środkowowschodniej.

Wieloletni i uznany wykładowca EMBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, w zakresie zarządzania strategicznego. Mentor programu MIT Enterprise Forum Poland dla start-upów w ścieżce „Zdrowie” w zakresie formułowania i wdrożenia strategii rozwoju firmy oraz pomiaru postępu jej realizacji. Blisko współpracujący z funduszem venture capital Alfabeat głównie wspierając analizę strategiczną projektów będących przedmiotem zainteresowania funduszu.

Współzałożyciel nuChapter – firmy oferującej na polskim rynku unikalne badanie stylu życia z wykorzystaniem zaawansowanej technologii i algorytmów do pomiaru rytmu serca. Misją firmy jest inspirowanie do zmiany nawyków w celu poprawy jakości życia i pracy oraz efektywności osobistej.

Entuzjasta nowych technologii w medycynie. Od wielu lat blisko współpracuje z właścicielami i Zarządem firmy Adamed, w tym również pełniąc funkcję niezależnego członka rady nadzorczej w Silvermedia S.A., spółki zależnej Adamed, rozwijającej technologie informatyczne w zakresie telemedycyny.

Promotor wellbeing, pasjonat triathlonu, wypraw polarnych oraz minimalistycznego podróżowania. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz renomowanych programów menedżerskich m.in: MIT, Singularity University, Harvard Business School, Cornell University, INSEAD, London School of Economics, Team Diagnostic International.

Obywatelstwo:

polskie