Alina Pszczółkowska

Gość Specjalny

Doświadczenie zawodowe:

Lekarz medycyny, absolwentka Akademii Medycznej w Katowicach i Warszawie. W 2009 roku otrzymała dyplom z wyróżnieniem Wyższej Szkoły Zarządzania – Polish Open University oraz Oxford Brookes University. Z dziedziną badań klinicznych i rozwoju w Polsce związana od 1997 roku.

Karierę rozpoczynała, jako specjalistka ds. badań klinicznych w firmie Parexel. Od 1999 jest związana z AstraZeneca, gdzie odpowiadała m.in. za organizację i monitorowanie badań klinicznych oraz zarządzanie procesami i jakością w tym obszarze. Pełniła również funkcję Dyrektora ds. badań. Jest pierwszym Dyrektorem Centrum Operacyjnego Badań Klinicznych w Polsce, odpowiedzialnym za globalną koordynację badań.

W latach 2012 – 2015 pełniła funkcję Globalnego Dyrektora ds. Badań Klinicznych i zarządzała organizacją skupiającą działy badań klinicznych AstraZeneca w regionie: Europa, Bliski Wschód i Afryka.

Od początku 2016 roku pracowała w Goteborgu w Szwecji, gdzie odpowiada za nadzór nad programami rozwoju cząsteczek III fazy w dziedzinie kardiologii i przewlekłej niewydolności nerek.

Kolejno, od września 2017r. powróciła do Warszawy, gdzie objęła rolę Dyrektora Globalnego ds. Badań Klinicznych, przejmując tym samym kontrolę nad ośrodkami w Warszawie, Toronto i Szanghaju, zarządzając ponad 350 projektami na całym świecie w badaniach klinicznych.

Obecnie skupia się na zarządzaniu badaniami w obszarze chorób oddechowych, metabolicznych oraz kardiologicznych.

W międzyczasie, Alina została również Wiceprezesem spółki AstraZeneca z siedzibą w Warszawie, mając jeszcze większy wpływ na decyzje lokalne dotyczące rozwoju firmy.

Obywatelstwo:

polskie