Zrównoważony i efektywny rozwój polskich miast coraz poważniejszym wyzwaniem

Rozwój miast stanowi nieodłączny element współczesnego świata. Coraz większa liczba osiedla się właśnie w środowisku miejskim, tworząc dynamiczne centra aktywności społecznej, ekonomicznej i kulturalnej. Dynamiczny wzrost populacji miejskiej również w Polsce i związane z nim wyzwania stawiają jednak przed nami wiele trudności, które muszą zostać skutecznie rozwiązane, aby umożliwić realizowanie założeń zrównoważonego rozwoju – zwraca uwagę dr Sebastian Grabowski, wykładowca w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej i kierownik części specjalizacyjnej programu MBA Smart City w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

>> przeczytaj artykuł

dr Sebastian Grabowski