Wykład inspiracyjny z University of Salford – 02.11.2022

2 listopada odbył się wykład inspiracyjny w jęz. angielskim z Dr Kyle Cunliffe (Salford School of Arts, Media and Creative Technology, University of Salford, UK), który podzielił się z nami swoimi przemyśleniami na temat:

The need for intelligence in the private sector in order to adjust to a rapidly changing security landscape.

Gdy świat wchodzi w to, co eksperci nazywają „new Cold War”, sektor prywatny znajdzie się na pierwszej linii działań wojennych. W erze informacji – firmy już musiały zmagać się z zagrożeniami, takimi jak włamania czy zagrożenia wewnętrzne (znane lepiej jako szpiedzy).
Wraz ze spadkiem stosunków z Rosją i Chinami poziom zagrożenia wzrósł. Wyrafinowane szpiegostwo przemysłowe, sponsorowane przez zagraniczne agencje wywiadowcze, stwarza nowe zagrożenie dla sektora prywatnego. W tym wystąpieniu omówię te zagrożenia i zaproponuję, w jaki sposób firmy mogą walczyć z tym problemem poprzez odwieczne rzemiosło kontrwywiadu.