Maciej Pyznar

Doświadczenie zawodowe:

Maciej Pyznar – Dyrektor ds. Projektów Strategicznych w ComCERT SA | wolontariusz Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń

Maciej Pyznar posiada kilkunastoletnie doświadczenie w obszarze szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Przed podjęciem pracy w comCERT przez 10 lat pracował w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa (od września 2008 r.). Najpierw na stanowisku głównego specjalisty w Wydziale Ochrony Infrastruktury Krytycznej, a od kwietnia 2015 r. jako Szef tego wydziału. W RCB zajmował się działaniami planistycznymi i programowymi w zakresie ochrony infrastruktury krytycznej. Jest „współodpowiedzialny” za większość dokumentów opracowanych w RCB, a dotyczących infrastruktury krytycznej, w tym m.in.:

1. Narodowy Program Ochrony Infrastruktury Krytycznej,
  2. Standardy i dobre praktyki ochrony infrastruktury krytycznej – automatyka przemysłowa w sektorach ropy i gazu oraz elektroenergetyce
  3. Standardy zapewnienia bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej:
    • zapewnienie bezpieczeństwa osobowego – wymagania minimalne
    • zapewnienie bezpieczeństwa fizycznego – wymagania minimalne
    • zapewnienie bezpieczeństwa teleinformatycznego – wymagania minimalne

W ComCERT kieruje Działem Usług, który dostarcza usługi w zakresie:

1. Security Operation Center,
  2. procesów cyberbezpieczeństwa,
  3. CERT

Od lat współpracuje z Fundacją Bezpieczna Cyberprzestrzeń m.in. brał udział w organizacji wszystkich edycji ćwiczeń z cyklu Cyber-EXE PolskaTM.  Nie jest kolekcjonerem certyfikatów.

Obywatelstwo:

polskie