25-lecie Szkoły Biznesu

Uroczystości

13 października 2017 r. odbyły się oficjalne uroczystości 25-lecia Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej połączone z Konferencją „Koniec transformacji? Przyszłość wolnego rynku w Polsce i na świecie”, inauguracją nowego roku, a jednocześnie z uroczystym wręczeniem dyplomów tegorocznym absolwentom programu Executive MBA.

W gronie profesorów honorowych Szkoły Biznesu powitano nowe osoby, to prof. Yusaf Akbar (CEU Business School), prof. Andrea Masini (HEC Paris), prof. Marek Adamczewski (Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku), prof. Bartłomiej Nita (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu). Do grona wykładowców honorowych szkoły dołączyli: Usamah Afifi, Aleksander Grzeszczak oraz Józef Wancer.

W trakcie konferencji przyznano również specjalne wyróżnienia „Personalities of 25 years”. Otrzymały je osoby, które wniosły szczególny wkład w rozwój Szkoły Biznesu: prof. Jean-Paul Larçon (HEC Paris), prof. Rolf Brunstad (Norwegian School of Economics), prof. Alastair Nicholson (London Business School), prof. Eric Cornuel (European Foundation for Management Development), dr Zbigniew Turowski (Szkoła Biznesu PW), prof. Witold Orłowski (Szkoła Biznesu PW) oraz Jacek Santorski (Values).

Wydarzeniu towarzyszył Bankiet Jubileuszowy, w trakcie którego odbył się trójgłos dyrektorów Szkoły Biznesu – dr Zbigniewa Turowskiego, prof. Witolda Orłowskiego oraz prof. Olafa Żylicza.

Zbigniew Turowski Graduacja Olaf Żylicz podczas 25 lecia

Konferencja jubileuszowa

Z okazji 25-lecia odbyła się Konferencja „Koniec transformacji? Przyszłość wolnego rynku w Polsce i na świecie”, której gościem honorowym był prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Jak wygląda przyszłość wolnego rynku w Polsce? Jakie wyzwania stoją przed polskim społeczeństwem? Jaki jest bilans przemian społecznych i gospodarczych w kraju? To tylko niektóre z pytań, na jakie odpowiadali eksperci podczas konferencji.

W trakcie wydarzenia odbyły się dwa panele dyskusyjne. Pierwszy z nich, „Jaki rynek i społeczeństwo zbudowaliśmy? Bilans ostatnich 25 lat”, poprowadził prof. Olaf Żylicz, dyrektor Szkoły Biznesu PW. Swoimi doświadczeniami podzielili się paneliści: prof. Witold Orłowski (ekonomista, prof. Szkoły Biznesu PW, rektor Akademii Vistula, główny doradca ekonomiczny PWC Polska), Zofia Dzik (fundator Fundacji Humanites, członek rad nadzorczych ERBUD SA, PKP CARGO SA, BRW SA) oraz dr Paweł Urbański (ekonomista, prezes INVEN Group, wcześniej prezes PGE).

Witold Orłowski podczas 25 lecia  Paweł Urański podczas 25 lecia

W rolę prowadzącego drugi panel, „Jakiego rynku chcemy? Jaki budujemy? Perspektywa 2030”, wcielił się prof. Witold Orłowski, a w roli panelistów wystąpili: Bożena Gargas (prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego), prof. Krzysztof Jajuga (autorytet z dziedziny finansów, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu) oraz Janusz Dziurzyński (dyrektor w dziale Global Business Services i IT Procter & Gamble).

Uroczystość 25 lecia  Uroczystość 25 lecia  Uroczystość 25 lecia

„Polska transformacja jest sukcesem, a jej efektem jest silna gospodarka i otwarte społeczeństwo” – to główny wniosek z wydarzenia.

Potrzebujesz więcej informacji?
Zadzwoń: (22) 234 70 89