2016 Global Mentoring Walk

5 marca w Łazienkach Królewskich odbyła się piąta polska edycja Vital Voices Global Mentoring Walk, któremu patronowała Szkoła Biznesu PW

Global Mentoring Walk to doskonała okazja zwrócenia uwagi na znaczenie przywódczej roli kobiet oraz wpływu mentoringu na rozwój liderek. Podczas wspólnej przechadzki uznane kobiety-liderki spotykają się z kobietami, które do roli tej aspirują. Dyskutują na temat swoich wyzwań zawodowych i dzielą się doświadczeniami, budując relację Mentorka – Mentee, liderka doradza i wspiera swoją podopieczną. Często relacja ta nabiera charakteru długofalowego, a panie utrzymują regularny kontakt i kontynuują proces mentoringu we własnym zakresie.

Pomysł na Global Mentoring Walk pochodzi od amerykańskiej ikony mediów, założycielki i prezeski Oxygen Media, partnerki biznesowej Oprah Winfrey – Geraldine Laybourne. Wypełniony grafik Geraldine nie pozwalał jej spotykać się ze wszystkimi młodymi kobietami, które chciały się od niej uczyć i korzystać z jej rad. Zamiast odmawiać, zaproponowała im by dołączyły do jej codziennego, porannego spaceru. Wspólne przechadzki stały się wkrótce praktyką. Geraldine zainicjowała podobne wydarzenia w największych miastach USA, a w 2016 Global Mentoring Walks odbędą się – tego samego dnia – w ok. 70 miastach na świecie (m.in. w Birmie, Malezji, Indiach, Brazylii, Egipcie, Libanie, Kenii, Zambii, Ghanie, Argentynie, RPA, Serbii). W Polsce organizatorem jest Vital Voices Chapter Poland.

 

>>> zobacz wszystkie aktualności