Dr Ajit Parulekar

Doświadczenie zawodowe:

Dr Ajit Parulekar to wybitny akademik, znany ze swojego bogatego doświadczenia zarówno w korporacyjnym, jak i akademickim świecie. Obecnie pełni funkcję dyrektora prestiżowego Goa Institute of Management (GIM), gdzie jest także profesorem marketingu w programie Zarządzania Opieką Zdrowotną. Dzięki zróżnicowanemu doświadczeniu w zarządzaniu markami w przemyśle farmaceutycznym, dr Ajit Parulekar wnosi unikalną perspektywę do swojej roli.

Dołączył do GIM w 2000 roku i odegrał kluczową rolę w kształtowaniu sukcesu instytutu. W 2013 roku zainicjował program Zarządzania Opieką Zdrowotną, co świadczy o jego zaangażowaniu w odpowiadanie na zmieniające się potrzeby branży. Ponadto aktywnie uczestniczył w różnych obszarach zarządzania akademickiego, w tym zarządzania programami, rekrutacji, spraw związanych z zatrudnieniem oraz relacji z absolwentami.

Oprócz swoich osiągnięć akademickich, dr Ajit Parulekar wniósł znaczący wkład jako konsultant, współpracując z prestiżowymi korporacjami, departamentami rządowymi i międzynarodowymi organizacjami. Jego wiedza była ceniona przez takie instytucje jak Rząd Goa, Indiapost, UNDP oraz Ministerstwo Zdrowia i Opieki Rodzinnej.

Jego dorobek naukowy jest szeroki i zróżnicowany, obejmując publikacje w postaci książek, rozdziałów książek i artykułów w czasopismach, a także dwie nagrody za najlepsze referaty. Był również wykładowcą gościnnym na renomowanych szkołach biznesowych, w tym w S.P Jain Mumbai, wybranych IIM, Antwerp Management School w Belgii i ISCTE Business School w Portugalii.

Na dowód swojego przywództwa i wiedzy, dr Ajit Parulekar zasiada w kilku radach i jest cenionym członkiem rady doradczej dwóch organizacji non-profit. Jego obszary zawodowych zainteresowań obejmują branding, zachowania konsumentów, finansowanie opieki zdrowotnej i przyszłość szkolnictwa wyższego.

Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w przemyśle, wybitnym osiągnięciom akademickim oraz zaangażowaniu w pozytywne zmiany, dr Ajit Parulekar nadal wyróżnia się jako wizjonerski lider, inspirując studentów i współpracowników w GIM oraz wywierając głęboki wpływ na dziedzinę edukacji menedżerskiej.