Krystyna Helińska

Doświadczenie zawodowe:

Doradca Zarządu w PZN Sp. z o.o. (zarządzanie nieruchomościami komercyjnymi). Absolwentka Wydziału Socjologii i Zarządzania Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wydziału Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Swoje prawie 23-letnie doświadczenie zawodowe (w tym 14 lat w obszarze nieruchomości) zdobywała zarówno w rodzimych, jak i międzynarodowych firmach. W branży facility management od ponad 14 lat, wcześniej w roli country managera w polskim oddziale skandynawskiego lidera w branży. Pełniła funkcję prezesa zarządu w międzynarodowej spółce świadczącej zintegrowane usługi facility management, zatrudniającej około 450 pracowników, należącej do grupy spółek, w której skład wchodzą także spółki w Czechach, Rumunii, Bułgarii, Słowacji i na Ukrainie.

W 2017 roku przewodniczyła Komisji Rewizyjnej Polskiej Rady Facility Management. Nagrodzona statuetką Lider w branży facility management, przyznanej podczas IX edycji konkursu Polish Businesswomen Awards. Wyróżniona w Rankingu 50 Kobiet Biznesu Polskiej Gospodarki. W marcu 2020 roku otrzymała tytuł Business Woman 2020 przyznawany przez Redakcję Tygrysów Biznesu. W kwietniu 2023 roku została zaproszona do współpracy w roli eksperta w nowopowstałym Zespole ds. Nieruchomości przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Polsce. W czerwcu 2024 roku – finalistka Konkursu Top Woman in Real Estate w kategorii Facility Management.

Obywatelstwo:

polskie