Rola personal development w Executive MBA

Executive MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej to renomowane studia podyplomowe kształcące kadrę menedżerską. Jako studia międzynarodowe, których program realizowany jest w języku angielskim, Executive MBA czerpie wzorce edukacyjne z doświadczeń szkół założycielskich oraz uczelni partnerskich. Stąd w ramach zajęć teoretycznych i praktycznych ogromną wagę przywiązuje się do rozwoju osobistego słuchaczy. Stanowi on fundament programu Executive MBA.

Rozwój osobisty i program Transformation Lab jako jeden z filarów podyplomowych studiów Executive MBA

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej, opracowując program międzynarodowych studiów Executive MBA, postawiła na trzy filary kształcenia: Knowledge for Business, Business in Action oraz Personal Development: Transformation Labs. O ile dwa pierwsze mają za zadanie pogłębić wiedzę menedżerską lidera zespołu pracowniczego i wykształcić umiejętności pozwalające na efektywne zarządzenie kadrą przedsiębiorstwa, Personal Development: Transformation Labs to filar, w ramach którego stawia się na rozwój osobisty każdego ze słuchaczy. Uczestnicząc w programie Transformation Labs, menedżerowie będą pracować nad własną świadomością, tak aby samodzielnie rzetelnie ocenić, które obszary rozwoju osobistego wymagają dalszej pracy, a następnie podejmą działania służące samodoskonaleniu.

Dlaczego w ramach samodoskonalenia warto zainwestować w międzynarodowe studia menedżerskie w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej?

We współczesnym świecie, do którego przebojem wkraczają nowoczesne technologie, a przemiany społeczne nabierają niespotykanego tempa, szeroka wiedza nie jest już wystarczająca do zbudowania swojej pozycji w środowisku kadry menedżerskiej średniego czy wyższego szczebla. Rola nowoczesnego lidera wymaga kompetencji osobistych, dzięki którym menedżer z łatwością nawiążę i podtrzyma kontakty z partnerami biznesowymi oraz będzie sprawnie i efektywnie zarządzał zespołem pracowników. Aby osiągnąć te cele, niezbędna jest umiejętność samodzielnej pracy, a jednocześnie harmonijnego współdziałania z zespołem. Obie te kompetencje można nabyć w ramach pracy nad personal development w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Ich zdobycie może pomóc menedżerowi odnaleźć się w środowisku biznesowym o ogromnej różnorodności wiekowej i silnym zróżnicowaniu kulturowym.

Inicjatywy wspierające rozwój osobisty w ramach studiów międzynarodowych Executive MBA

W ramach podyplomowych studiów Executive MBA uczelnia oferuje słuchaczom rozbudowany program kształcenia personal development, na który składają się cztery podstawowe elementy:

Studia Executive MBA  w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej – doskonały wybór dla każdego menedżera średniego i wyższego szczebla

Podsumowując korzyści płynące z inwestycji w międzynarodowe studia podyplomowe Executive MBA w Szkole Biznesu, warto podkreślić ich rolę w kształceniu umiejętności przydatnych w obszarze personal development. We współczesnym świecie rola lidera zespołu i sprawne wypełnianie obowiązków menedżera wymagają bowiem nieustannego samodoskonalenia na polu rozwoju osobistego. Stąd w przyszłej karierze nieocenione okażą się nabyte na studiach kompetencje przywódcze oraz znajomość technik pracy nad ich doskonaleniem. Niezwykle przydatna będzie też umiejętność samodzielnego diagnozowania obszarów rozwoju wymagających dalszej intensywnej pracy.