Nowy program w naszej ofercie! Dlaczego warto podjąć studia Rady Nadzorcze dla Liderek i Liderów?

Zasiadanie w radach nadzorczych wymaga od jej członków połączenia wielu kompetencji. Jeśli tę funkcję chcą realizować zgodnie z jej przeznaczeniem i  pożytkiem dla instytucji, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie. Dwusemestralne studia podyplomowe Rady Nadzorcze dla Liderek i Liderów w warszawskiej Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej to propozycja dla menedżerów oraz menedżerek z doświadczeniem i osiągnięciami, planujących zaangażowanie w działalność rad w biznesie i instytucjach publicznych.

Studia, które pomagają efektywnie zaangażować się w działania rady nadzorczej

Zadania rad nadzorczych są ściśle związane z działalnością spółek i instytucji. To kolegialne ciało działa w interesie podmiotu, w trosce o jego stan i rozwój. Najważniejsze z obowiązków członków rad dotyczą rozliczania, oceny działań i akceptacji wyników spółek oraz innych struktur. Klasycznie rozumiana działalność rady nadzorczej polega na:

Dlaczego warto podjąć studia Rady Nadzorcze dla Liderek i Liderów? Dwusemestralny kurs w Szkole Biznesu nie tylko przybliża pracę w radach nadzorczych, ale także przygotowuje na zmiany, które pojawiają się w całym obszarze zarządzania, w tym także w kwestiach związanych z nadzorem podmiotów gospodarczych i publicznych. Program szkolenia obejmuje omówienie nowych mechanizmów nadzoru korporacyjnego i regulacji prawnych z nimi związanych. Czysty interes ekonomiczny dziś nie ma już wyłączności na definiowanie sukcesu spółki, dlatego warto przygotować się na uwzględnianie w pracy nadzoru aspektów zrównoważonego rozwoju i ekologii. Nowoczesny menedżer-członek rady nadzorczej powinien orientować się w aspektach technologicznych i komunikacyjnych w obszarze gospodarki, finansów i polityki. Poza tym po ukończeniu kursu jego absolwent będzie potrafił bardziej świadomie porozumiewać się z akcjonariuszami, kontrahentami i otoczeniem spółki.

Ten program daje praktyczne doświadczenia i mnóstwo nowej wiedzy

Program Rady Nadzorcze dla Liderek i Liderów adresowany jest do doświadczonych menedżerów. Studia pozwolą w krótkim czasie uzupełnić praktykę o wiedzę dotyczącą najnowszych trendów, zmian legislacyjnych i technologicznej perspektywy w pełnieniu funkcji nadzorczych. Zajęcia prowadzą doświadczeni wykładowcy, prezentując studentom wiedzę opartą na badaniach własnych, popartą praktycznymi przykładami i case study z ostatnich lat. Proponujemy atrakcyjną formułę symulacji posiedzeń rady nadzorczej, na których każdy sprawdzi się w działaniach na żywo, co pozwoli na trwalsze przyswojenie wymogów wobec potencjalnych członków rad nadzorczych. Sprawdź nowy program w naszej ofercie i przygotuj się do specjalnej roli w spółkach oraz instytucjach publicznych. Kurs cieszy się również dużym zainteresowaniem członków zarządu i właścicieli firm, którzy dzięki niemu lepiej rozumieją specyfikę pracy rad nadzorczych i potrafią konstruktywniej komunikować się nimi, poznając zbiór dobrych praktyk oraz rozwiązań prawnych w tym obszarze.

Rady nadzorcze dla Liderów i Liderek. Dlaczego warto podjąć studia w nowym programie z naszej oferty?

Mimo że tradycyjny model nadzoru nad spółkami wciąż się sprawdza, w wielu aspektach wygląda inaczej niż jeszcze kilka lat temu. Zakres spraw omawianych na zebraniach jest coraz większy – rada nadzorcza wypowiada się nie tylko na temat zysków, ale także zabiera głos np. w sprawach związanych z wizerunkiem firmy, sprawdza skuteczność komunikacji w wielu mediach czy proponuje alternatywne rozwiązania dla poprawy w różnych obszarach działania podmiotu.

Aktywny członek rady nadzorczej powinien znać nowoczesne narzędzia do analizy danych udostępnionych w sprawozdaniach, zyskać umiejętność otwartej komunikacji z akcjonariuszami, mediować, znajdować elastyczne rozwiązania w sferze obrotu aktywami. To właśnie dla wzbogacenia wiedzy i poszerzenia horyzontów przygotowaliśmy nowy program w naszej ofercie. Zajęcia realizuje zespół wykładowców z bardzo wielu dziedzin, ponieważ w zamierzeniu ma to być szerokie, holistyczne wsparcie najlepszych specjalistów ze znajomością branży. Studiując w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej możesz mieć pewność, że zostaniesz absolwentem cenionej uczelni o ugruntowanej pozycji wśród innych szkół wyższych.

Poznaj pełną ofertę studiów podyplomowych dla przyszłych członków rad nadzorczych i zdobądź wiedzę, która pomoże Ci odnaleźć się w dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu!