Urszula Orzeł

Gość Specjalny, CEE Strategy and Market Advisor, Moyers, ex MSD Regional Director CEE Oncology .

Doświadczenie zawodowe:

Urszula Orzeł posiada ponad 20 letnie doświadczenie zawodowe w biznesie farmaceutycznym. Rozwijając ścieżkę kariery w ramach czołowej, światowej firmy farmaceutycznej obejmowała wysokie stanowiska zarządcze zarówno w Polsce jak i poza jej granicami. Pełniła funkcję Dyrektora Zarządzającego w Bułgarii, a następnie była odpowiedzialna za obszar onkologii w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE), współpracując z podległym sobie międzynarodowym zespołem i zapewniając dostęp pacjentów do nowych technologii w pięciu krajach. Na wcześniejszym etapie kariery w Polsce pracowała w kluczowych obszarach sprzedaży, marketingu oraz market access (m.in. jako Dyrektor Market Access na Polskę).

Ukończyła studia podyplomowe MBA w dziedzinie zarządzania i marketingu na Uniwersytecie Sztokholmskim. Kontynuowała edukację w zakresie Executive Leadership w Simmons University w Bostonie oraz IESE Business School w Barcelonie. Jest również absolwentką krakowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego.

Zainteresowania Urszuli Orzeł obejmują również działalność non-profit wspierającą organizacje promujące zdrowie. Szczególną uwagę poświeciła zdrowiu kobiet jako członek Rady Zarządzającej Fundacji dla Zdrowia Kobiet w Polsce oraz Executive Ambasador na Europę w ramach „MfM Foundation”, inicjatywy na rzecz obniżenia śmiertelności okołoporodowej matek.

Obywatelstwo:

polskie