dr hab. Magda Kochanowska

Doświadczenie zawodowe:

Magda Kochanowska to z wykształcenia projektantka, autorka licznych publikacji dotyczących wzornictwa w pismach specjalistycznych i popularnych. Razem z Weroniką Rochacką-Gagliardi prowadzi firmę Design Provision, która zajmuje się w stosowaniem metod projektowych w procesach tworzenia innowacyjnych produktów i usług. Magda specjalizuje się w planowaniu i realizacji procesów projektowych, szczególnie w obszarze Service Design. Wieloletnie doświadczenie i praktyczna znajomość różnorodnych narzędzi oraz metod projektowych, pozwalają jej na swobodne działania w kontekście projektowania procesów, produktów i usług. Realizowała projekty i szkolenia m.in. dla: Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, ING Shared Services (IBSS), ING Chief Innovation Office (Holandia), Nationale-Nederlanden, Mercer Services Polska, Bain & Company Polska, EIT Food, Bank Millennium, Saint Gobain Polska, Nowy Styl Group, Miasto St. Warszawa, czy Polpharma.

Jest współautorką narzędzia psychometrycznego Design Mindset Detector, które określa poziom predyspozycji do pracy z wykorzystaniem metod projektowych. Od 2005 roku jest związana z Wydziałem Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2010 roku obroniła doktorat, a w 2020 roku uzyskała stopień doktora habilitowanego. Zajmuje się teorią i krytyką designu oraz metodologiami projektowymi. W kadencji 2020-2024 pełni rolę Prodziekan ds. kształcenia. Przez wiele lat była redaktorką w kwartalniku projektowym 2+3D. W latach 2011-12 wykładała na Universidad Europea de Madrid. Realizowała polskie i międzynarodowe projekty wystawiennicze w kraju i zagranicą. W 2014 roku tworzyła „Polish Job” – wystawę polskiego designu prezentowaną podczas Design Week w Mediolanie. Była kuratorką generalną polskiej prezentacji designu na II Biennale Designu w Stambule w 2014. W 2016 roku zrealizowała wystawę polskiego projektowania w ramach XXI Triennale di Milano.

Obywatelstwo:

polskie