dr Artur Studziński

Artur K. Studziński – doktor nauk społecznych w dyscyplinie Ekonomia i Finanse, absolwent studiów doktoranckich w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Praca doktorska z zakresu komercjalizacji w biotechnologii medycznej obroniona z wyróżnieniem. Absolwent Biotechnologii na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej oraz Zarządzania Przedsiębiorstwem na Wydziale Zarządzania (d. WIP) PW. Uczestnik programu Industrial Ecology na Norweskim Uniwersytecie Naukowo-Technologicznym w Trondheim. Ekspert gospodarczy. Od początku kariery zawodowej związany z sektorem farmaceutycznym, gdzie kolejno zdobywał doświadczenie jako badacz, analityk oraz specjalista sourcingu i licensingu strategicznego. Od kilku lat menedżer zarządzający rozwojem biznesu oraz portfolio produktowym na ośmiu rynkach Europy Wschodniej. Jego zainteresowania naukowo-badawcze koncentrują się wokół tematyki ekonomii stosowanej, innowacji w zakresie nowoczesnych terapii lekowych i metod diagnostycznych, przedsiębiorczości technologicznej, komercjalizacji i rozwoju spółek z branży high-tech, ze szczególnym uwzględnieniem sektorów biotech oraz medtech.