Marek Tejchman

Doświadczenie zawodowe:

Absolwent Wydziałów Prawa i Administracji oraz Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW oraz Leadership Academy for Poland.
Studiował na Uniwersytecie Lund. Zastępca redaktora naczelnego „Dziennika Gazety Prawnej”. Współtworzy linię wydawniczą gazety i
jej codziennych wydań, reprezentuje zespół i wspiera jego rozwój. Uczestniczy w tworzeniu i rozwijaniu nowych produktów wydawnictwa. Dziennikarz specjalizujący się w tematach gospodarczych i międzynarodowych. W latach 2007–2015 prowadził autorskie programy w TVN CNBC, TVN 24 i TVN 24 BIS. Współtworzył Business Poland – pierwszy program o polskiej gospodarce regularnie nadawany przez globalną telewizję. Prowadził i wydawał Magazyny „90 minut” oraz „Fakty, ludzie, pieniądze”. Wcześniej pracował między innymi w Polsacie, w którym był wydawcą, reporterem i prowadzącym „Wydarzenia”. W latach 2004–2007 pełnił funkcję wydawcy i prowadzącego magazyn „EKG” w radiu TOK FM, w którym był też zastępcą redaktor naczelnej. Swoją karierę zawodową rozpoczął w nieistniejącym już Radiu PIN. Autor filmów dokumentalnych, wykładowca, prowadzący debaty i kongresy.

Obywatelstwo:

polskie